Haber

Enkaz halindeki şehirde KPSS maraton

Enkaz halindeki şehirde KPSS maraton

HATAY – Kamu Personeli Seçme Sınavı Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu depremin vurduğu Hatay’da başladı. Depremzede adayları son dakikalarda sınava koştu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok hasarı alan Hatay’da vatandaşlar, KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür oturumu için sabahın erken saatlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi yerleşkesine akın etmeye başladı. Yakınları tarafından muayeneye getirilen adaylar, üst araması yapıldıktan sonra gözetim altında sınav merkezlerine götürülmeye başlandı. Saat 10:00’a dakikalar kala adaylar koşarak sınav merkezine geldi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Sınav Merkezi’nde kimse sınava geç kalmadı. Adaylar 120 soruyu 130 dakikada cevaplayacak. Havanın etkisinin hissedildiği Antakya’da öğrenciler sınavda terlerken aileler gölgelik alanlarda çocuklarını bekledi.

“Tam hazırlanıyordum, deprem olduğu için ara vermek zorunda kaldım”

Yüzyılın felaketinden sonra kitap bulmakta zorlandığını belirten depremzede adayı Çiğdem Şahan, “Kitaplarım yanımda olmadığı için sınava hazırlanamadım. Kitaplarımı bulamadım. Tam hazırlanıyordum, deprem olduğu için ara vermek zorunda kaldım. Duygularım farklı. Çok heyecanım yok.”

“Kızımı şehirden psikolojisi bozulmasın diye getirmedim”

Kızını sınava kendisinin getirdiğini söyleyen Cuma Yaşar, “Kızım sınava giriyor, deprem arkamızda kaldı. Kızımı şehirden psikolojisi bozulmasın diye getirmedim. Bizim psikolojimiz zaten alt üst oldu. Herkesin durumu aynı. Şehrin merkezi harabe. Çocuklarım bu psikolojiyle nasıl başa çıkacak bilmiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu