Haber

Osmaniyeli Deprem Mağduru: “Fuat Oktay ‘İşler Bitti’ Dedi, Nerede Bitti, Daha Kazıcı Kürekle Vurulmamış Batıklar Var”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Osmaniye’de arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı yönündeki açıklamasına tepki gösteren Osmaniye depremzedesi, “Fuat Oktay ‘Çalışmalar bitti. Nerede bitti? Kazılmayan batıklar var’ dedi. ve henüz küreklendi.”

Osmaniye’de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in dinlediği bir vatandaş, 26 yaşındaki yeğeninin enkaz altında olduğunu belirterek, “Geldi, geldi umurumuzda değil. Acımız bize yeter. Canım” dedi. yeğen şu an içeride. 5 gündür kendisinden haber alamıyoruz. Çocuklar AFAD’a tweet attılar. Uyum yok. Burada siyasi bir hedeften bahsetmiyoruz. Acımız bize yeter” diye isyan etti.

Osmaniye’de Başkan Yardımcısı Fuat Oktay’ın “arama kurtarma çalışmaları tamamlandı” açıklamasına yanıt veren vatandaş, Özel’e şikayette bulunarak, şunları söyledi:

“Artık milletin sabrı taştı, kimse sesini çıkaramıyor. Televizyon izlemiyoruz ama İstanbul’dan akrabalarımız arıyor, ‘iş bitti’ dedi.

TUVALET SORUNU

Bölgede tuvalet ihtiyacına dikkat çeken depremzede, “Bu insanların en zorunlu ihtiyacı lavabo kardeşim. O şehirde açık lavabo var mı? Bu insanlar lavabolarını yıkamak için nereye gidecekler? Orada cami var insanlar gidiyor adam kapıyı kilitledi lavaboyu kilitledi ben dündenim.” O zamandan beri belediyeyi arıyorum, kimse cevap vermiyor. Zor olduğu zaman caminin tuvaletini açık tutamaz mısın?

cekmekoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu