Ekonomi

Yeminli mali müşavirlik ve mali müşavirlik sınavları Mart ayında yapılacak

Türkiye Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yılki ilk dönem Yeminli Mali Müşavirlik (YMM) sınavları 4-13 Mart tarihlerinde Ankara’da, serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları ise ( SMMM) 18-19 Mart’ta yapılacak. Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenleneceğini duyurdu.

TÜRMOB’un Resmi Gazete’de yayımladığı duyuruya göre, YMM sınavlarına ilk kez gireceklerin 1-15 Şubat, tekrar gireceklerin ise 6-22 Şubat tarihlerinde başvurmaları gerekiyor.

Sınava ilk kez başvuracak adayların 15 Şubat 2023 prestijli sınava katılabilmeleri için gerekli hizmet süresini fiilen tamamlamış olmaları gerekmektedir.

YMM sınavları 4-13 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

Öte yandan 2023 yılı EBM sınavlarının ilk turu 18-19 Mart tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak.

Sınava ilk kez girecekler için başvuru tarihleri ​​1-15 Şubat, tekrar sınava girecekler için 10-24 Şubat olarak belirlendi.

Sınava ilk kez başvuracak adayların 15 Şubat prestiji ile staj, hizmet veya staj sayılan kurslarını fiilen tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Adaylar ön başvurularını TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden yapabileceklerdir. Sınavların yapılacağı yerler ve program, serbest muhasebeciler ve mali müşavirler odaları ile TÜRMOB Sınav Eğitim ve Staj Merkezi’nin (TESMER) internet sitelerinde duyurulacak.

yaprakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu