Haber

Zilan Dicle’nin tabutunu kadınlar taşıdı

Sevimli ayı

DİYARBAKIR – Maraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yıkıma yol açtığı Diyarbakır’da ölü sayısı 319’a yükseldi. Depremin 7. gününde Ermeni dengbêj Zilan Dicle’nin cansız bedeni 9 katlı Sözel Apartmanı’nda bulundu. Dün sevenleri ve yakınları tarafından Yeniköy Mezarlığı’na defnedilen Dicle için çok sayıda sanatçı sosyal medyadan üzüntülerini dile getirdi. Beyin sarsıntısı sonucu yaşamını yitiren eşi Çağdaş Çankaya’nın cenazesi defnedilmek üzere Malatya’ya götürüldü.

“KADINLAR ONA SADAKAT ÖDEMEK İSTEDİ”

Dicle’nin tabutunu kadınlar taşıdı. Dicle gömülürken müzisyen Udi Yervant Bostancı, Dicle’nin en sevdiği müziklerden biri olan Hovin Mernem’i seslendirdi. Sanatçının tabutunu taşıyan arkadaşlarından Güler Sürek Balık, deprem öncesi bir kadın tiyatrosu için tanıştıklarını ve çok hassas biri olduğunu söyledi. Dicle’nin kadınlara çok şey kattığını belirten Balık, vefa borcunu ödediklerini ifade etti.

Dicle’nin İbranice, Kürtçe, Ermenice ve Türkçe şarkılar söylediğini belirten Balık, Dicle’nin kardeşlik, birlik, beraberlik ve barış dili olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu