Haber

Antalya’ya gelen 6 hamile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde doğum yaptı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremler nedeniyle Antalya’ya gelen 6 hamile, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde doğum yaptı.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki konutunda ağır hasar meydana gelmesi nedeniyle eşi Üzeyir ile Antalya’ya gelen 8,5 aylık hamile Nesibe General, doğum sancıları nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu.

Generalin “İkra” isimli sağlıklı bebeği dünyaya geldi.

Bebeği kucağında tutmasından bir nebze de olsa memnun olan General, “Depremden sonra çadırda yaşamaya başladık. Çok zor günler geçirdik. 3 yaşında bir kızım oldu. O da çok korkmuştu. Eşim Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptığı için henüz bebeğini görmedi. Bugün gelip görecek.” söz konusu.

Hastanenin Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Nasuh Utku Doğan, çok sayıda depremzedenin hastaneye başvurduğunu söyledi.

Gelen depremzedeler arasında hamileliğinin son haftasında olanların da olduğunu belirten Doğan, “Deprem bölgesinden 6 kadın hastanemizde doğum yaptı. Bu bebeklerden 4’ü taburcu oldu. Bebeklerin tamamı hastanede. Ellerine sağlık.Annelerin psikolojilerine de destek oluyoruz.Travma yaşıyorlar ama sorunlarıyla da ilgileniyoruz.Sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışıyoruz. Ailelerin barınma sorunlarıyla da ilgilendik. Üniversitemizin sosyal tesislerini onlara açtık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu