Haber

Bakan Akar: TSK ilk andan itibaren seferber oldu

ANKARA (İGFA) –Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, TSK Komutanlık Düzey, Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve deprem bölgesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.

“Mehmetçik depremden sonra kışladan geç çıkarıldı” söylemlerine tepki gösteren Bakan Akar, bu tartışmaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bakanlık olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeriyle, siviliyle, personeliyle, teknik elemanlarıyla ilk andan itibaren seferber olduğunu ifade eden Bakan Akar, “Gece gündüz, ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde gece gündüz demeden tüm gücümüzle seferber oluyoruz. Bu büyük sarsıntının açtığı yaraları sarsın” diyenler, “Ortalarında ordumuzun tarihindeki resmi kayıtlar ve gerçekler var. Gerçeği yansıtmayan bu taraflı argümanlar iyi niyetle açıklanamaz” dedi.

Mehmetçik deprem bölgesinde gözetleme, devriye, arama kurtarma ve yaşam destek faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Akar, askeri helikopter ve uçaklarla nakledilen depremzedelerden bazılarının burada misafir edildiğini bildirdi. TSK’nın sosyal tesisleri.

Akaryakıt ikmalinin TSK’nın depolarından deprem bölgelerine sağlandığını ifade eden Bakan Akar, 18 binden fazla vatandaşın deprem bölgelerinden tahliye edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Milletimizin kalbinden çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu zor günlerde diğer bakanlık ve kurumlarla birlikte asil milletimizin emrinde ve misyonunun başında ilk günden beri olmuştur. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.Aziz milletimizin yanında omuz omuzayız.İnşallah bütün bu zorlukların üstesinden gelir, yaralarımızı tek yumrukla sararız. ve birlikte çalışarak tek yürek. Binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca her türlü musibetlerden birlik ve beraberlik içinde çıkmış olan devletimiz ve milletimiz, bu sıkıntılı dönemi tek yumruk, tek yürek olarak aşacaktır.”

Sözlerinin sonunda milletinin gönlünden geçen ve Peygamber Ocağı olarak da bilinen Bakan Akar, Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetlerinin milletinin yanında ve başında olduğunu belirtti. Görevini ilk andan itibaren yerine getirerek, kahramanca ve özverili bir göreve imza atan Mehmetçiği tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu