İş

Türkiye ile Japonya arasında ticaret ve işbirliği görüşmeleri yapılacak

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Yasutoshi Nishimura, iki ülke arasındaki ticaret, yatırım ve ekonomik bahisler konularında gündemi ve potansiyel iş birliğini görüşmek üzere yarın İstanbul’da bir araya gelecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, iki bakanın başkanlığında heyetler arası yapılacak görüşmeler sonucunda “ortak bildiri” imzalanacak. İmza töreninin ardından Bakanlar, Türkiye-Japonya İş Konseyi Çalışma Yemeği’ne katılacak.

Ayrıca Bakanlar, JETRO İstanbul Ofisi organizasyonunda ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ortak organizasyonunda gerçekleştirilecek olan Türkiye-Japonya İşletme Teşkilatı (JETRO) İstanbul Ofisine de katılacak. Sanayi, Japonya Dış Ticaret Kurumu’nun (JETRO) İstanbul Ofisi’nin kuruluşunun 60’ıncı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı münasebetiyle. Forumun açılışında konuşma yapması bekleniyor.

“Yeni Yüzyılda Yeni İşbirlikleri” temasıyla düzenlenecek Türkiye-Japonya İş Forumu’na, iki ülkeden üst düzey hükümet ve kurum temsilcileri ile iş adamlarından oluşan yaklaşık 200 kişinin katılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu